Swami+Shankardevananda

Astma ja diabeedi ravimine jooga

Lae raamat

Keel: Eesti
Hind: tasuta

Teave:
Raamatu formaat:epub.pdf.mobi.fb2.
ibooks.txt.lit.doc.djvu
Väljaanded: 6/2016
Suurus: 1.6 MB
Leheküljed: 212
ISBN: 5940004040400
Loe veebis:1004
Laadige alla raamat:444

>Lääne kultuuris, nii meil kui ka mujal maailmas peetakse astmat ja diabeeti ravimatuteks haigusteks. Ravimitega saab haige seisundit ainult kergendada, kuid terveks ravida teda meie meditsiin ei suuda. Sama ajal on Indias juba väga ammu hakatud haiguste ravimisel kasutama joogaasanaid, mille abil on õnnestunud ka need ravimatud haigused lõplikult terveks ravida ja inimesed saavad jätkata elu täiesti tervetena.

Tegelikult pole joogaharjutused algselt mõeldud haigete ravimiseks, vaid need aitavad inimestel eelkõige vaimselt edasi areneda, kuid inimeste üldise arengu soodustamise kõrval on need juba väga ammu aidanud võitu saada paljudest haigustest. Raamatuid, kus tutvustatakse joogapraktikaid, mis aitavad ravida haigusi, on ka eesti keeles küllaltki palju välja antud: E. R. Ram Kumari raamat „Ravi end jooga abil“, Shanti Nathini „Joogateraapia nägemise taastamiseks“, Stella Welleri raamatud „Joogateraapia“, „Jooga seljaraamat“ ja „Jooga pika elu jaoks“, Ramatšaraka raamat „Psüühiline tervendamine“ ja Donna Farhi „Raamat hingamisest“ on lühike loetelu nendest, mis loodetavasti täieneb üha rohkemate uute väljaannetega. Eespool loetletud raamatud on Rahva Raamatu” kauplustes saadaval ka e-raamatutena.

Raamatus tutvustatakse paljusid joogaasanaid ja harjutusi, mis aitavad võitu saada astmast ja suhkruhaigusest, kuid need aitavad inimestel ka oma tervist üldiselt tugevdada. Selles on ka Indias olevate ashramite ja haiglate aadressid, kust võib saada täpsemaid juhendeid, kuidas neid asanaid kasutada. Tutvudes kirjeldatud harjutustega saab lugeja arvatavasti aru, et neid iseõppimise korras omandada on väga raske ja paljusid nende hulgast, näiteks shankraprakshalanat, isegi võimatu. Harjutuste õppimine eeldab kogenud juhendajate ja ka arstide kaasamist, kes harjutajaid pidevalt kontrollivad ja aitavad harjutused korrektselt omandada. Kui teha joogaharjutusi õigesti, on need võimsad vahendid tervise parandamiseks ja tugevdamiseks, kui aga teha neid valesti, võivad need osutuda tervisele isegi ohtlikuks. Siiski aitab üldise ülevaate saamine nende haiguste ravimiseks kasutatavatest asanatest soovijatel otsida endale kompetentseid juhendajaid, sest jooga muutub ka Eestis üha populaarsemaks. Joogarühmasid juhatavad juba praegu paljud diplomeeritud treenerid, kelledest paljud on käinud ka jooga kodumaal Indias ennast täiendamas.