Dominique+Moïsi

Emotsioonide geopoliitika

Lae raamat

Keel: Eesti
Hind: tasuta

Teave:
Raamatu formaat:pdf.epub.lit.ibooks.mobi.mp3.
rb.lrf.ogg.txt.rtf.doc
Väljaanded: 7/2015
Suurus: 4.3 MB
Leheküljed: 218
ISBN: 3485758493848
Loe veebis:555
Laadige alla raamat:1005

>Viisteist aastat tagasi esitles Samuel Huntington raamatus “Tsivilisatsioonide kokkupõrge” oma maailmakujutlust: poliitilisi piire tõmmatakse huvidest lähtuvalt nii, et nad ühtiksid kultuuriliste ja ideoloogilistega ning piirid tsivilisatsioonide vahel kujunevad globaalses poliitikas keskseks konfliktijooneks.

“Emotsioonide geopoliitikas” tõestab Dominique Moïsi veenvalt, et tänapäeva maailma sündmusi saab kõige paremini selgitada mitte niivõrd kultuurinähtusi, kuivõrd emotsioone analüüsides. Rahvusvahelisi konflikte tekitavad pigem emotsioonid: hirm, lootus ja alandus.

Dominique Moïsi (1946) on Euroopa tunnustatumaid poliitikaanalüütikuid, Prantsusmaa välispoliitika instituudi (IFRI) asutaja ning vanemnõunik, kvartalikirja Politique Etrangère peatoimetaja ja Financial Timesi ning The New York Timesi kolumnist. Tema Project Syndicate’i artiklid ilmuvad kord kuus eri väljaannetes üle kogu maailma. Ta on ühtlasi Euroopa välissuhete nõukogu (ECFR) liige ja külalisprofessor Harvardi ülikoolis.