Laama+Anagarika+Govinda

Valgete pilvede tee

Lae raamat

Keel: Eesti
Hind: tasuta

Teave:
Raamatu formaat:pdf.epub.lit.ibooks.mobi.mp3.
rb.lrf.ogg.txt.rtf.doc
Väljaanded: 9/2015
Suurus: 1.7 MB
Leheküljed: 223
ISBN: 4839504930394
Loe veebis:444
Laadige alla raamat:1005

>„Valgete pilvede tee” on tähelepanuväärne jutustus palverännust, mida tänapäeval ei oleks võimalik teha. 1948. a võttis laama Anagarika Govinda ette unustamatu retke Tiibetisse, enne kui selle vallutasid hiinlased. Govinda ainulaadne kirjeldus ei ole üksnes vaimustav ja ülistav luuleline lugu tema uurimistööst ja avastuste teest. See raamat esitab tänuväärselt tundelise ja selge Tiibeti traditsioonide tõlgenduse.

Eessõnas avaldab Govinda, et tema eesmärk ei ole olnud luua üksnes lihtsat reisikirja. „Miks on Tiibeti saatus leidnud nii sügavat vastukaja terves maailmas? Siin saab olla ainult üks vastus: Tiibetist on saanud sümbol kõigele, mida igatseb taga tänapäeva inimkond.”

„Valgete pilvede tees” pakub Govinda ebaharilikke looduskirjeldusi, ta jutustab kloostritest, Tiibeti inimestest ja maast, mida tollal väga harva kü­lastati. Samuti räägib ta sellest reisist kui rännakust tema enda olemuses.

„Valgete pilvede tee” näitab meile, missugune oli Tiibet tegelikult, enne kui temast pühkis läbi suur muutus. Meil on võimalus osa saada selle ebatavalise ja jutuka autori ajatust vaimsest kogemusest, mis muudab selle teose igavesti ajakohaseks – huvitavaks ja kasulikuks lugemisvaraks ka meie tänases päevas.

Laama Anagarika Govinda sündis 1898. aastal Saksamaal. Ta on pühitsetud Tiibeti gelugpa koolkonnas. Laama Govinda on olnud üks austatumaid budismi ja tiibeti eluviiside tõlgendajaid läänes. Govinda suri 1985. aastal Californias.