Svea+Talving

Õnneliku kooli valem

Lae raamat

Keel: Eesti
Hind: tasuta

Teave:
Raamatu formaat:epub.pdf.mobi.fb2.
ibooks.txt.lit.doc.djvu
Väljaanded: 7/2015
Suurus: 2.3 MB
Leheküljed: 236
ISBN: 1239584949493
Loe veebis:111
Laadige alla raamat:444

>Raamat Õnneliku kooli valem on pilguheit Gustav Adolfi Gümnaasiumi kui Eesti ühe edukaima kooli uutmoodi suhtumisest haridusse ning kooli juhtimisse viimase kümne aasta jooksul.
Uue suhtumise aluseks on muutunud käitumismustrid, õpetaja ja õpilase avatud suhe ja seniste rangete piiride teadlik hajutamine koolis. Tänases ja tuleviku koolis õpivad õpetajadki õpilastelt ja aina enam ollakse omavahel partnerid.
Raamatu ülesehituseks on isikupärased persoonilood ja elav fotomaterjal, samuti õppetoolide juhtide ning aineõpetajate käsitlused õpetamisest gümnaasiumi erinevais astmeis. Koolilikku hoogu ja viimase kümne aasta tegemisi ajaloolises, ligi nelisada aastat tegutsenud õppeasutuses kuvavad mitusada fotot, andes ülevaate kõiges koolis toimuvast – nii õppimisest kui pajudest lisaväärtustest, mida Gustav Adolfi Gümnaasium endaga seob, olgu see siis muusika vanast heast orelist kuni roki ja popini, sport, mälumäng või aineolümpiaadid.
Võime vaid aimata, mida tänastel noortel tulevikus vaja on, leiavad kooli juhid ja õpetajad, kellele on antud vabadus oma ainet omatahtsi vormida.
„Saad teha seda, milleks oled andekas ja suuteline. Sul ei ole piire, piirid on su enda peas. Sul on vabadus teha, sind toetatakse ja see kõik on lõimitud traditsioonidega,“ kirjutab raamatus Gustav Adolfi Gümnaasiumi direktor Hendrik Agur tänapäeva koolinoortest, tema sõnul Z-generatsioonist.
Õnneliku kooli valem on välja antud Gustav Adolfi Gümnaasiumi 385. aastapäeva puhul.