Henno+Linn

Eesti politsei sport läbi ajaloo

Lae raamat

Keel: Eesti
Hind: tasuta

Teave:
Raamatu formaat:.pdf.djvu.epub.mobi.txt.fb2
.ibooks.lit.kindle.mp3.ogg
Väljaanded: 2/2017
Suurus: 2.8 MB
Leheküljed: 229
ISBN: 0900545918294
Loe veebis:222
Laadige alla raamat:1010

>Eesti politsei sport läbi ajaloo. 95 aastat Eesti korrakaitsjate sporditegevust: 1918–2013

Teos avab seni vähe uuritud ja avaldatud valdkonna Eesti spordiloos – politseispordi rajad minevikust kuni tänase päevani. Peatutakse erinevatel Eesti politsei spordiajaloolistel tähistel, mis kirjeldavad 95 aasta jooksul toimunut. Vaadeldakse erinevate riigivõimude ajal korrakaitsjate elu ja sporti mõjutanud olusid. Antakse süsteemne ülevaade spordiühing Dünamo rollist miilitsaspordis. Tutvustatakse ligi sajandi jooksul enam esile tõusnud korrakaitsjatest sportlasi ja spordilembeseid juhte, tsiteeritakse nii traagilisi kui ka muhedaid meenutusi.
Autor pole piirdunud mitte ainult politsei sporditegevuse käsitlemisega, vaid andnud üsna põhjaliku ülevaate ka ajaloolisest taustast, korrakaitseorganite endi muutumisest ja arengust. See aitab lugejal paremini mõista spordi kohta politseis. Entsüklopeedilise ülevaate saab ligi kolmesajast politsei- ja miilitsasportlasest.

Vastused leiab küsimustele

Kas tõesti olid 1925. aastal loodud Politseikoolis suurima tunnimahuga ained kehaline kasvatus ning riviteenistus ja laskeasjandus?

Kes on need kaks Edgarit, kellest ühte võib nimetada Eesti politseispordi isaks aastatel 1920–1940 ja teist Eesti miilitsaspordi isaks aastatel 1951–1991?

On see tõsi, et 1942. aasta Saksa okupatsiooni ajal saavutas Eesti jalgpallimeistri tiitli Tartu Prefektuuri Spordiring?

Kes on see endine stjuardess, kes on olnud teenistusrelvast laskmises Nõukogude Liidu Siseministeeriumi meister ja Eesti politsei ainuke naisametnik, kes on politsei laskmise meistrivõistlustel suutnud absoluutse võitjana edestada ligi sadat meespolitseinikku?

Kes on see Eesti politseinik, kes on olnud maailma tugevaim politseinik, andes 2007. aastal selle tiitli üle Ameerika politseinikule?

Kes on see Eesti meister, kellel taasiseseisvunud Eesti politseiametnikuna on seni ainukesena õigus end nimetada politsei heite-, viske- ja tõukealade dünastia järeltulijaks?

Kes on see vandeadvokaat, karistusõiguse ja väärteomenetluse lektor, kes on enam kui 50 korral kuulunud Eesti karate koondisesse ja politseiametnikuna võitnud ühekse tiitlivõistluste medalit?

Kes on need kaks sportlast, kes on Eestisse toonud kokku kolm politsei maailmameistri tiitlit?