Aneesha+Dillon

Tantristlik pulsatsioon. Inimese energia teekond loomalikkusest vaimse õitsenguni

Lae raamat

Keel: Eesti
Hind: tasuta

Teave:
Raamatu formaat:epub.pdf.mobi.fb2.
ibooks.txt.lit.doc.djvu
Väljaanded: 12/2015
Suurus: 3.1 MB
Leheküljed: 221
ISBN: 1239584949493
Loe veebis:1001
Laadige alla raamat:444

>See raamat tähistab Aneesha L. Dilloni neljakümneaastast kogemust meditatsiooniga, mis on kombineeritud neoreichistlike energia vabastamise meetoditega. Raamat sisaldab nii teoreetilist kui ka kirjeldavat infot tema pulsatsiooniõpetuse kohta ning jälgib ka uue lähenemisviisi, tantristliku pulsatsiooniõpetuse arengut.
„Tantristlik pulsatsioon“ põhineb kahe 20. sajandi kõige vastuolulisema kuju, Wilhelm Reichi ja Osho Rajneeshi vaadetel.
Reich oli Sigmund Freudi, nüüdisaegse psühholoogia rajaja õpilane. Reich nõustus Freudiga, et psühholoogilise neuroosi põhjuseks on seksuaalsuse allasurumine, ning jätkas väitega, et isegi tavalised, normaalsed inimesed ei suuda oma elu nautida kõigis tsiviliseeritud ühiskondades laialt levinud seksuaalsuse ja emotsioonide allasurumise tõttu.
Reich leidis, et füüsiline keha talletab need allasurutud energiad lihaspingena, mida ta nimetas kaitserüüks. Ta arendas välja süsteemi, milles ta kasutab hingamist ja keha liikumist, et vabastada seda pinget. See omakorda võimaldab energial läbi keha vabalt ja loomulikult voolata, tekitades tohutu füüsilise elujõu seisundi koos lõdvestuse ja heaolutundega.
Osho Rajneesh – tantrameistriks peetav India müstik – töötas oma suurepärastes ja transformeerivates aktiivsetes meditatsioonides samuti eluenergiaga. Tema nägemus tantrast, mis on täiesti elujaatav, põhineb tunnustamisel, lahti laskmisel, meditatsioonil ja elu pühitsemisel. See visioon hõlmab kogu inimkogemust, alates seksist kuni üliteadvuseni.
Aneesha meetodid on välja arenenud neist kahest arusaamade voolust, millest üks pärineb läänest ja teine idast. Tulemuseks on unikaalne isiklike kogemuste ja muutumise protsess, mis on meeldiv, kuid samas ka sügav.